Porady, inspiracje, pomysły – to wszystko znajdziesz na naszym blogu! Specjalnie dla Ciebie dzielimy się naszą wiedzą na temat zapachu, naszymi pomysłami i radami. Daj się zainspirować i wybierz się razem z nami w podróż do Krainy Zapachu!

Wosk sojowy - czy warto wypróbować świece z wosku sojowego?

Wosk sojowy - czy warto wypróbować świece z wosku sojowego?

Wosk sojowy - ostatnio coraz więcej mówi się o świecach z niego robionych.

Wiele osób zachwyca się możliwością używania ich do masażu, a także tym, że nie zawierają w sobie żadnych składników pochodzenia zwierzęcego, są więc idealnym wyborem dla wegan. Faktycznie, warto przyjrzeć się świecom z wosku sojowego, szczególnie że na rynku pojawia się coraz więcej świec produkowanych w Polsce.

Czym jest wosk sojowy?

Wosk sojowy to olej wyciskany z nasion soi. Jest on bezpieczny podczas palenia, ponieważ nie wydziela niebezpiecznych dla zdrowia substancji, takich jak toulen i benzen, a także nie zanieczyszcza środowiska naturalnego.

Czy świece z wosku sojowego są bezpieczne?

Świece wykonane z wosku sojowego są bezpieczne dla alergików, dzieci, czy nawet osób cierpiących na astmę. Podczas spalania nie wydzielają one szkodliwych substancji. Wosk sojowy spala się wolniej niż wosk parafinowy, przez co zapachem tych świec możemy się cieszyć dłużej, niż świec z parafiny o tej samej pojemności.

Co z tą parafiną?

Warto pamiętać, że parafina używana w świecach zapachowych z wyższej półki, takich jak Yankee Candle, Kringle Candle czy Village Candle to parafina wysoko oczyszczona i nie można tych świec porównywać z ogólnodostępnymi zwykłymi świecami parafinowymi, niskiej jakości.

Polskie świece sojowe

W Polsce świece z wosku sojowego stają się coraz popularniejsze, więc nic dziwnego, że pojawia się coraz więcej marek, produkujących takowe świece. House of Glam to eleganckie świece modułowe z wosku sojowego z domieszką coraz popularniejszego wosku pszczelego. W ofercie marki znajdziesz m.in. zapachy Sweet Joyful Flaming, Freesia Alba, Sweet Cherry LiquerAmsterdam Spring Tulips czy Miracle You Are!.

House of Glam

Kolejną polską marką produkującą świece z wosku sojowego jest Vera Young. Świece te zawierają drewniany knot, więc podczas palenia trzeszczą jak ogień w kominku. ;-) W wiosennej kolekcji Bliss znajdziemy takie zapachy jak m.in. Peony & Blush Suede czy Blackcurrant & Tuberose

Vera Young Peony Suede

Również marka Lanaline wykorzystuje do swoich świec wosk sojowy. Lanaline w swoim asortymencie posiada również woski sojowe, dzięki czemu możemy wypróbować zapachy bez konieczności kupowania pełnowymiarowej świecy. Do najciekawszych zapachów tej marki możemy zaliczyć Zieloną HerbatęTruskawkowy Sorbet czy Grzane Wino.

Lanaline

Skomentuj