Porady, inspiracje, pomysły – to wszystko znajdziesz na naszym blogu! Specjalnie dla Ciebie dzielimy się naszą wiedzą na temat zapachu, naszymi pomysłami i radami. Daj się zainspirować i wybierz się razem z nami w podróż do Krainy Zapachu!

Yankee Candle - dobre praktyki przy paleniu świec

Yankee Candle - dobre praktyki przy paleniu świec

Wydaje się, że właściwie mało jest na świecie rzeczy prostszych niż zapalenie świecy. Czynność ta faktycznie, skomplikowana nie jest, jednak jeśli chcesz wykorzystać w pełni możliwości świec Yankee Candle, dobrze jest przestrzegać kilku zasad.

  1.        Pamiętaj o przycinaniu knota!

Twoja świeca palić się będzie niezależnie od tego czy będziesz knot przycinać, czy nie. Firma Yankee Candle zaleca jednak, by przed zapaleniem świecy przyciąć knot na długość ok. pół centymetra. Dzięki temu świeca będzie paliła się równo, nie będzie dymiła, a równomiernie rozgrzany wosk wypełni pomieszczenie pięknym zapachem. Yankee Candle oferuje specjalne nożyce, przystosowane do przycinania knotów, które dzięki wygiętym ostrzom są niezmierne łatwe w użytkowaniu.

  1.        Do wosków i votive’ów – koniecznie kominek lub świecznik!

Tak jak dość oczywiste jest to, że do używania wosków zapachowych niezbędny jest kominek zapachowy, tak już nie jest wcale oczywiste używanie świecznika przy paleniu votive’ów. Jest to jednak element NIEZBĘDNY, konieczny do zachowania bezpieczeństwa. Możesz kupić świeczniki u nas lub skorzystać z tych, które już masz w domu.

  1.        Dobierz dobry rozmiar.

Rozmiar świecy, którą wybierzesz ma znaczenie nie tylko w kontekście długości palenia, ale także jest istotny przy doborze świecy do wielkości pomieszczenia, w którym planujemy ją palić. Dla małych pomieszczeń spokojnie wystarczy świeca mniejsza, natomiast czym większe pomieszczenie, tym lepiej aby powierzchnia palenia wosku była większa. W takim przypadku dobrze więc jest wybrać większy słoik lub wosk zapachowy. Jeśli jednak wolisz mniej intensywny zapach to mniejsza świeca przy większym pomieszczeniu też się sprawdzi.

  1.        Zachowaj zasady bezpieczeństwa!

Rzecz oczywista ale ostrożności nigdy za wiele. Świece to nie zabawki, więc podczas ich palenia zachowaj szczególną ostrożność gdy masz w domu małe dziecko bądź zwierzaka. Pamiętaj też o tym, że kolorowy wosk, piękne zdjęcia i zapachy mogą być bardzo kuszące dla dziecka, nawet gdy świeca się nie pali. Uważaj więc, by Twój maluch nie potraktowało świecy jako przekąski.

Skomentuj