Porady, inspiracje, pomysły – to wszystko znajdziesz na naszym blogu! Specjalnie dla Ciebie dzielimy się naszą wiedzą na temat zapachu, naszymi pomysłami i radami. Daj się zainspirować i wybierz się razem z nami w podróż do Krainy Zapachu!

Woodwick - Dobre praktyki przy paleniu świec

Woodwick - Dobre praktyki przy paleniu świec

Świece zapachowe Woodwick wyróżniają się spośród innych świec tym, że posiadają drewniany knot. Aby dobrze i jak najdłużej korzystać ze swojej świecy Woodwick, dobrze jest przestrzegać kilku zasad.

 1. Pal świecę przez 3-4 godziny.

  Za każdym razem gdy palisz świecę Woodwick, postaraj się by była ona zapalona około 3-4 godziny. Dzięki temu wosk roztopi się równomiernie – od ściany do ściany. Świeca będzie się wtedy równomiernie wypalać, jednocześnie wydzielając maximum zapachu. Unikniesz dzięki temu też tzw. tunelowania czyli spalania się wosku jedynie przy knocie świecy, a nie na całej jej powierzchni.

 2.  Przycinaj knot.       

  Pamiętaj aby długość knota nie przekraczała 3-4 mm. Aby zachować tą długość możesz knot przyciąć, używając specjalnych nożyczek (klik) lub odłamać go na odpowiednią długość.

 3. Nie pal świecy w przeciągu i przy otwartym oknie.      

  Staraj się nie palić świecy w przeciągu czy przy otwartym oknie. Robiąc to możesz doprowadzić do dymienia świecy.

 4. Dbaj o czystość świecy.       

  Dbaj o to by świeca była czysta, usuwaj zanieczyszczenia, które mogą pojawić się w roztopionym wosku.

 5. Zachowaj bezpieczeństwo!      

  Pamiętaj o podstawowych zasadach bezpieczeństwa: nie pozostawiaj świecy bez nadzoru, szczególnie gdy w Twoim domu są dzieci lub zwierzęta. Świece stawiaj zawsze na stabilnej powierzchni, odpornej na gorąc (możesz użyć drewnianego wieczka jako podstawki).

Skomentuj